Tábor 2017

DEN PRVNÍ

Zdravíme vás z dalšího již čtvrtého ročníku zimního tábora mladých hasičů na Mariánské. Nastupovali jsme včera odpoledne a pro letošní rok jsme ubytovaní na chatě Krušnohorka. Je nás tu 27 dětí a šest dospěláků. Jiné je to také v případě vaření. Vaříme si sami a na chatě jsme také sami. Střídáme se ve službách na mytí nádobí a pomoci v kuchyni. Dnešní den jsme strávili na sjezdovce na Eduardu. Lyžaři lyžovali až do 16.00 hodin a ti co nelyžují jezdili na bobech a stavěli různé sněhové výtvory. Po návratu jsme si dali brokolicovou polévku a vepřové výpečky se zelým a domácí kynuté knedlíky, které malinko vykynuly navíc a jeden knedlík byl za tři malé. Odpoledne jsme byli ještě na vycházce a po večeři hráli vědomostní hry plné hlavolamů. Hlavolamy to byly opravdu. Mnozí si vůbec nevěděli rady. K večeři jsme měli špagety s výbornou omáčkou a sýrem. Vše jsme přes den ještě doplnili pitným režimem a ovocnými svačinami. Byl to docela náročný den a vůbec nám nevadilo, že byla v deset večerka. Někteří spali již dříve.

DEN DRUHÝ

dnes ráno jsme po snídani vyrazili opět na lyže na Eduard. Druhá parta, která nechtěla lyžovat, nebo lyže nemá šla na Eduard pěšky. Byl to super výlet. Na Edíku jsme si super zalyžovali. Za hodinu a půl naměřil Ondra 13,5 km na svahu. Někteří vyměnili lyže za snowboard a někteří vyzkoušeli obrácené pořadí. Ti co šli výletem pěšky na Eduardu posvačili, vyndali z Avie boby a hurá na svah. Náramně jsme si to užili. Cestu zpět jsme volili také pěšky, ale jenom kousek. Bylo nám divné proč půjdeme po silnici, ale co dělat. Na hlavní silnici na nás čekalo překvapení, čekal na nás tranzit s dědou a na chatu jsme již pěšky nemuseli. Na chatě jsme si dali výbornou slepičí polévku a kuře s rýží a kompotem. Chvíli jsme si orazili a pustili se do odpoledního programu. Parta lyžařů vyrazila na noční lyžování na Potůčky a ostatní? Nám se již ven nechtělo a tak jsme se pustili do her. Hráli jsme různé hry v družstvech jako napříkld elektriku, nebo barvičkovanou. Neznáte, no bylo to super, volíte barvičky a snažíte se dle barviček, které máte na ruce přesunout co nejrychleji na své místo. zažili jsme u toho spoustu legrace. Dali jsme si druhou večeři a někteří šli spát ani nečekali na lyžaře. Tak zase zítra ahoj. Pozdravujeme všechny rodiče, známé atak dále ;-)

DEN TŘETÍ

je středa, nějak moc rychle to utíká. Využíváme množství sněhu a lyžujeme o sto šest. Přes den jezdíme na Eduard, kde si všichni výborně zalyžujeme. Nelyžaři zůstali na Mariánské a bobují pod lanovkou, která je mimo provoz. K obědu jsme měli svíčkovou s domácim knedlíkem a kuřecí polévku. K večeři jsme dostali brambory "ala Cambonara" s okurkovým salátem. Večer jsme doplnili hrami a někteří šli i dříve spát.

DEN ČTVRTÝ

dnešní den jsme věnovali menšímu nasazení a většímu odpočinku. Budíček byl v půl deváté. Po snídani jsme vyrazili do okolí a plnili poznávací soutěž. Obdrželi jsme čtyři úkoly, které jsme museli splnit do půl dvanácté. Po obědě jsme opět vyrazili na sjezdovku. Velké pokroky v lyžování udělalo sedm dětí. Také večer obdrželi sladkou odměnu. Druhá skupina trávila čas na bobech a to závody ve sjezdu. Bylo ale hodně větrno a zima. V půl páté jsme se s velikou chutí vrátili na svačinu a do tepla chaty. Ke svačině nás čekal chleba ve vajíčku, mňam, jenom se po něm zaprášilo. Večer jsme si malovali a koukali jsme na fotky. Pro maminku Barušky - to foto na kterém jím knedlík je z večeře, a je to jž přídavek. Maminko - snídá, obědvá i večeří a nic nezbývá :-) je úplně super ;-) Oni jsou všechny děti super.

DEN PÁTÝ

dnes jsme se probudili do velice ošklivého rána, všude námraza, silný vítr a zima. Nasnídali jsme se a vůbec se nám nechtělo ven. V deset hodin, ale již bylo trochu lépe tak se lyžaři rozhodli k cestě na lyže na Eduard. Ha, nastal problém, díky počasí, které nás ráno trochu odradilo, nešla nastartovat Avie. No, ale vedoucí si poradili, děda zajel do Jáchymova, dovezl nabíječku a bylo hotovo. V půl jedenáctý se odjíždělo na Edík a druhá parta vyrazila na boby. Na lyžích a také na bobech jsme byli dnes pouze do dvou hodin. Ve tři hodiny nás čekala přednáška o první pomoci, kterou pro nás připravil záchranář pan Jiří Borek. Vyzkoušeli jsme si resuscitaci, a povídali si o tom, jak postupovat když potkáme člověka v bezvědomí. Po večeři jsme si vyzkoušeli karaoke a zahráli hasičský AZ Kvíz, který pro nás vedoucí připravili. Velcí kluci dostali chuť na grilované maso a tak šli před chatu grilovat.

DEN ŠESTÝ

milí rodiče, nám ten týden rychle utekl a zítra nás máte opět doma. Dnes jsme byli ještě lyžovat, velcí byli na Klínovci a malí lyžaři byli na Edíku. Nelyžaři vyrazili na stráň na boby a protože nám trochu napadlo sněhu, tak se snažili vytvořit také nejaké stavby ze sněhu. Po obědě jsme vytvářeli butony, hráli AZ kvíz a také Riskuj. Odpoledne se za námi přijel podívat krajský starosta pan Kejmar.  Po večeři jsme si již také malinko zabalili a připravili se na poslední noc. Letošní zimní tábor končí a pomalu se budeme připravovat na letní. ;-)

DEN SEDMÝ

tak a je vše za námi. Věřím, že jste všichni již v postýlkách, anebo plni vyprávění s rodiči. Doufám, že se vám alespoň trochu líbilo. Bylo s vámi moc fajn a byli jste super parta. Děkuji úplně všem, kteří s námi byli, dětem a dospělákům. Krásné  spokojené dny vám přeje Anička :-)